Emniyet Ventili 1/2'' - 9 Bar
Emniyet Ventili 1/2'' - 9 Bar
Emniyet Ventili 1/2'' - 9 Bar
Kategori : 1/2'' Bağlantı Çaplı Emn. Ventilleri
Marka : WATTS
Ürün Adı : Emniyet Ventili 1/2'' - 9 Bar
Garanti Süresi : 24 Ay
: 5,30 EURO + KDV
Liste Fiyatı Kdv'li :
21,26 TL
4 Taksitli Fiyatı : 18,07 TL
Tek Çekim / Havale : 16,81 TL (%7.00 Ekstra İndirimli / İnternete Özel/KDV'li)
Adet :
2,17 TL den başlayan taksitlerle!!
Karşılaştır


SABİT BASINÇLI MEMBRANLI TİP İTALYAN MALI EMNİYET VENTİLLERİ 


Emniyet ventili ne işe yarar ve nereler de kullanılır ?

   Bu ventiller karşı basınç prensibiyle çalışan yaylı bir mekanizmaya sahiptirler.  Soğuk yada sıcak su devrelerinde tesisat içindeki yüksek basıncı, tesisat sıvısını tahliye ederek düşürmektedir. Sıcak su boylerlerinin soğuk su girişine takıldığında şebeke basıncının aşırı yükselerek boylere zarar vermesini önlerler.  Bireysel ısıtma sistemi olan kombi ve kat kaloriferlerinde yada merkezi ısıtma sistemi olan kazanlar da mutlaka kullanılmalıdır. Ayrıca kullanma ve yangın suyu tesisatında kullanılabilmektedir. Sabit basınçlı membranlı tip emniyet ventillerinin açma basınçları sabittir, fabrika ayar basıncının dışında ayarlamaya çalışmak doğru değildir ve tehlikeli sonuçlara yol açabilir. 
      
Yapı Özellikleri

Gövdesi pirinç malzemeden üretilmiştir. Tutma ve çevirme kısmı olan üst kapak kaygan olmayan reçineli plastik malzemeden üretilmiştir. Ventil içindeki membran ısı ve aşınmaya karşı dirençlidir. Ventil yayı paslanmaz çelikten (NiCr) üretilmiştir. Boşaltma ağzı çapı , bağlantı ağzı çapına göre büyük olan modeller hızlı boşaltma yaptığından teknik olarak daha emniyetlidir ve profesyonel sınıfa girmektedir.  


 MONTAJ 
   Merkezi sistem kazanlarda kireçlenmeden dolayı oluşabilecek kilitlenmeye karşı tesisata çift emniyet ventili takmak daha doğrudur.  Emniyet ventilinin boşaltma ağzına hortum takıp (en fazla 1 metre)  gidere doğru yönlendirmek gerekmektedir. Kalorifer tesisatlarında dönüş hattına ve rutübetin az olduğu noktaya takılması tercih edilmelidir. Emniyet ventilin sağlamlığı her sene uzman bir kişi tarafından elle çevrilerek kontrol edilmelidir. 

Not : Emniyet ventili seçimi konusunda ayrıntılı bilgi ana sayfamızda, ''Pratik Bilgiler'' bölümünde bulunmaktadır. Emniyet ventili seçimi için lütfen tıklayınız

Bağlantı Çapı ( Alt):1/2'' Dişi
Boşaltma Ağzı Çapı:1/2'' Dişi
Açma Basıncı:3 Bar
Gövde Malzemesi:Pirinç
Yay:Paslanmaz Çelik (NiCr)
Çalışma sıcaklığı Aralığı:-10 C / 110 C
Maks. İşletme Basıncı :10 Bar
Kapat
 • Kapıda Ödeme
      
                 
 • Aras Kargom Nerede
 • Para İade Garantisi
    
 • % 100 Güvenli Alışveriş

 • % 7 Havale İndirimi
 • Stoktan Teslim
 • irka.com.tr
 • POMPA HİDROFOR SERVİS

  İstanbul İçi Her Marka Pompa ve Hidrofor Uzman 

  Servisimiz İçin Lütfen İrtibata Geçiniz.

  0 216 481 96 20
  0 216 481 96 21
   
  Hafta içi     08:00 - 18:30
  Cumartesi  08:00 - 13:00

          bilgi@yasam.com.tr


 • Ayın Ürünleri
 • ANA ÜRÜNLER
  Kapalı genleşme tankı, hidrofor tankı, su pompası, sirkülasyon pompası, devirdaim pompası, atık su drenaj pompası, foseptik pompası, logar pompası, dalgıç pompa, arıtma sistemleri, oda termostatı, termostatik vana, termostatik kafa, evsel hidrofor, yangın hidroforu, membran, basınç şalteri, manometre, dirsekli fleks hortum, kauçuk kablolu seviye flatörü, sirkülasyon pompası rekor seti, elektrik pano, filtre kabı, kartuş filtre, emniyet ventili, basınç düşürücü, otomatik kazan doldurma vanası, otomatik hava purjörü, üç/dört yollu motorlu vanalar, vana motorları, irka, osip, wilo, mas pompa, daf hidrofor, standart pompa, honeywell, lowara, dab, karbonmonoksit alarm cihazı, kazan kontrol panoları, rotary vana motor, paket su arıtma cihazı, tezgahaltı arıtma, toplu çekvalf, ters yıkamalı filtre, kombi genleşme tankı
 • Mail Order

   

Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.